گردنبند اسم ترکیبی امیر فرزانه
پلاک اسم طلا هدیه ای از جنس عشق و زیبایی

پلاک اسم طلا هدیه ای از جنس عشق و زیبایی

در این مطلب می خوانید

گردنبند اسم ترکیبی امیر فرزانه

مقدمه

پلاک اسم از زیور آلات محبوب و پرطرفدار در نسل‌ها و دوره‌های مختلف بوده و هست. تنوع بالای موجود در این نوع زیور آلات، امکان تهیه نمونه مناسب از این اسامی را برای افراد با سلیقه‌های مختلف فراهم آورده است. این فراوانی تنها به طرح و نقش این تیپ پلاک ها محدود نبوده و تنوع در قیمت را نیز شامل می‌شود تا افراد با هر توان خرید قادر باشند نمونه مناسب و دلخواه خود را از میان طرح‌های موجود تهیه کنند.

در نوشتار پیش رو به بررسی این موارد می‌پردازیم.

با ما تا انتهای متن همراه شوید.

عکس دسته بندی گوشواره

 

پلاک اسم: هدیه‌ای مناسب، یادگاری ماندنی…

 

تکرار نام افراد نقش مهمی در ذهن آنها داشته و مقدمه‌ای بر دوستی و محبت است. هر بار که نام عزیزی را تکرار می‌کنیم، فرصتی برای محبت ورزیدن و یادآوری علاقه عمیق خود به او پدید می‌آوریم.

تهیه پلاک اسم از جنس طلا راهی مطمئن برای تبدیل این یادمان به جلوه‌ای ماندگار است!

فرصتی برای ثبت اسم افراد بر روی متریالی ارزشمند که هر دو ارزش مادی و معنوی را یک‌جا و در قالب زیورآلاتی زیبا پدید می‌آورد.

تا پیش از این و در دوره‌های گذشته، نمونه‌های محدودی از این نوع پلاک ها تولید می‌شد که بی‌شک نمی‌توانست همه سلیقه‌ها را در بر گرفته و رضایت مشتریان در طیف‌های گوناگون را تا این حد تامین کند.

اما در سال‌های اخیر و با پیشرفت تکنولوژی طراحی و برش کامپیوتری، تحول بزرگی در تولید انواع پلاک اسم از جنس طلا به‌ وجود آمده است.

تا جایی که علاوه بر نمونه‌های معمولی و کلاسیک این ملزومات زینتی، امکان انتخاب از بین طراحی‌های مختلف، اسامی ترکیبی، اسامی انگلیسی و نیز طرح‌های پیچیده پدید آمده است.

در ادامه مطلب به این موارد بیشتر خواهیم پرداخت.

 

از ویژگی های بهترین پلاک طلا اسم فارسی بیشتر بدانیم…

 

زبان فارسی چه در آوا و خوانش و چه در نگارش بسیار زیباست. تنوع فونت‌های فارسی و امکان برگردان آنها به شکل طراحی رایانه‌ای جهت برش لیزری، امکان خلق آثار هنری زیادی را از این طریق پدید آورده است.

طراحی و تولید پلاک طلا اسم از متریال طلا نیز با پیدایش فناوری‌های امروزی در علوم کامپیوتری و نیز برش لیزری پیشرفت‌های زیادی داشته و تا حد زیادی تغییر ماهیت داده است.

امروزه این نوع پلاک ها با طراحی پیچیده و با هر شکل دلخواه به آسانی و با دقت و ظرافت بالا ساخته می‌شوند. در نمونه‌های کلاسیک اغلب پیچیدگی طرح، مشکلات زیادی برای برش پدید آورده و نتیجه نهایی نیز ظرافت چندانی نداشت. به عبارتی عدم دسترسی هنرمندان طلاکار به بخش‌های داخلی در طرح‌های پیچیده برای برش پلاک اسم، کار را از زیبایی و ظرافت کم‌بهره می‌نمود.

خوشبختانه امروزه و با وجود نرم‌افزارهای پیچیده طراحی از یک سو و دستگاه‌ها و تجهیزات برش لیزری با توان انجام بسیار دقیق برش طلا از سوی دیگر، امکان برآورده‌سازی خواست مشتریان در زمانی اندک و با دقت بالا فراهم آمده است.

تا جایی که همه اسامی فارسی با طرح‌هایی بدیع و بسیار زیبا و منطبق بر خواست سفارش دهندگان در کمترین زمان ممکن تهیه و تقدیم مشتریان می‌شود.

مقایسه بین پلاک های اسم فارسی سه بعدی و مسطح

 

آنچه اغلب ما از پلاک اسم در زمان گذشته به‌یاد داریم، تنها نمونه‌های مسطح و ساده‌ای بود که جای خالی گردنبند سه بعدی اسم به‌ویژه از جنس طلا را در ذهن ما تداعی می‌کرد.

در این نمونه‌ها حتی مدل‌های مسطح و ساده نیز، برش‌ها با نمونه‌های امروزی قابل مقایسه نبوده و از ظرافت و زیبایی کمتری بهره داشت.

فناوری‌های امروزی به هنرمندان عرصه طلا و زیورآلات این فرصت را داده تا نمونه‌های برجسته و ۳ بعدی از اسامی فارسی و انگلیسی را به روش برش لیزری تولید کنند.

پیچیدگی طرح در اسامی چند بخشی و ترکیبی و نیز نمونه‌هایی با فونت‌های هنری، فانتزی و خاص نیز از دیگر مواردی هستند که تولیدات مدرن این نوع گردنبندهای اسم را با تحول و پیشرفت زیادی همراه کرده است. تا جایی که امروزه سه بعدی بودن، دست ساز بودن و ساخت تمیز و برش های دقیق لیزری به بخش ثابتی از مدل‌های تولیدی در گردنبند اسم طلا تبدیل شده است.

 

از پلاک اسم انگلیسی بیشتر بدانیم…

با گسترش ارتباطات در دنیای امروزی، شناخت و علاقه نسبت به فرهنگ‌های مختلف نیز بیشتر شده است. در این میان کاربرد حروف انگلیسی برای نوشتن و برش اسامی و تولید آن با متریال طلا در قالب گردن آویز و گردنبند نیز رونق زیادی داشته و به بخشی از استایل و مد این روزها بدل شده است.

از نظر زیبایی و ظرافت در برش، به‌درستی نمی‌توان اظهار نظر قطعی در مقایسه بین گردنبند های اسم انگلیسی و فارسی بر زبان آورد!

دقت بالا در برش‌های لیزری از یک سو و ترکیبات خطاطی با فونت‌های زیبا در حروف هر دو زبان به‌حدی بالاست که این تولیدات را در رقابتی تنگاتنگ با یکدیگر قرار داده و قضاوت نهایی در مورد زیبایی آنها را به سلیقه ارزشمند مشتریان سپرده است.

اما در این میان حق انتخاب برای سفارش انواع اسامی به هر زبان و با هر نوع طراحی و خطاطی توسط زبده‌ترین طراحان و خطاطان مجموعه‌های طلاسازی جهت مشتریان خوش ذوق کماکان محفوظ است.

پلاک اسم میلاد

 

برای آنها که به هنرهای دست‌ساز علاقمندند…

پیشرفت صنایع گوناگون گرچه فرصتی برای خلق آسان و دقیق هنرهای طلاسازی و حکاکی با این متریال فراهم آورده، اما نیاز و علاقه به صنایع دست ‌ساز در این زمینه از بین نبرده است. بر این اساس هنوز هم مشتاقان طلاهای دست‌ساز کم نیستند و خوشبختانه تقاضای آنها برای ساخت مصنوعات گرانبها از این جنس نیز بی‌پاسخ نمی‌ماند.

بر این اساس افزون بر انواع گردنبند اسم طلا با برش‌های لیزری و تولید از این طریق، بخش‌هایی از این تولیدات نیز به طلاهای دست‌ساز با زیبایی چشمگیر و اصیل تعلق داشته و به خلق آثاری ویژه برای هنردوستان و مشکل‌پسندان اختصاص می‌یابد.

بسیاری از زیباترین تولیدات هنری جواهرات و فلزات گرانبها در این حوزه، هنوز هم به ویژگی ارزشمند دست‌ ساز بودن مزین بوده و می‌تواند طبع والای علاقمندان به هنرهای سنتی و اصیل جواهرسازی را تامین کند.

و در پایان…

گردنبند اسم از محبوب‌ترین زیورآلات برای خانم ها و آقایان و نیز جوانان و کودکان و حتی خردسالان در همه دوره‌ها بوده و هست. ساخت و کاربرد انواع گردنبند طلا مزین به نام افراد به زبان‌های فارسی و انگلیسی و نیز اسامی مقدس و مذهبی همواره با اقبال بالای کاربران روبرو بوده است.

امروزه با وجود هنرمندان برجسته طراح و خطاط که در این زمینه فعالیت دارند و نیز و به مدد فناوری‌های پیشرفته در زمینه برش لیزری فلزات و به‌ویژه طلا، امکان ساخت این نوع گردنبند با بالاترین درجه از زیبایی و ظرافت پدید آمده است.

به‌علاوه انواع گردنبند طلا دست ساز، نمونه‌های سه بعدی و سایر انواع طرح و ساخت گردنبند در کمترین زمان و بالاترین دقت در ساخت قابل تهیه است.

علاقمندان هم‌چنین می‌توانند طرح‌های مورد نظر خود را در قالب سبک‌های دلخواه برای ساخت به هنرمندان این رشته بسپارند.