زیورآلات نقره، روش های تشخیص اصل بودن و نگه داری آن ها

Posted on آبان 24ام, 1400

[gap]

زیورآلات نقره، روش های تشخیص اصل بودن و نگه داری آن ها

زیور آلات و جواهرات نقره ای که میخریم به مرور زمان تغییر رنگ میدهند. عموما کدر، تیره و یا زرد رنگ میشوند.

عیار نقره چیست؟

دلیل سیاه شدن نقره چیست؟

آیا نشاندهنده بی کیفیت بودن نقره ماست؟

آیا نقره ای که خریدیم اصل نیست؟

آیا میتوان رنگ نقره را به حالت اولیه برگرداند؟

آیا خودمان میتوانیم این کار را انجام دهیم؟

 

[row] [col span=”6″ span__sm=”12″]

عیار نقره چیست؟

عیار واحد اندازه‌گیری خلوص آلیاژهای طلا و دیگر فلزات گرانبها است.

برای نقره عیار آن از 1000 واحد سنجیده میشود.

عیار 925 در نقره یعنی 5/92 درصد از فلز به کار رفته در ساخت یک جواهر نقره خالص است. 5/7 درصد بقیه، از سایر فلزات تشکیل شده که عموما از مس استفاده میشود.

عدد 925 از سالها تلاش و تجربه نقره‌سازان به دست آمده است تا هم زیبایی نقره حفظ شود و هم استحکام مناسبی داشته باشد.

 

[/col] [col span=”6″ span__sm=”12″] [ux_image id=”12904″ margin=”60px 0px 0px 0px”] [/col] [/row]

چرا از نقره خالص برای زیورآلات استفاده نمیشود؟

نقره خالص عیار 999 دارد. این فلز بسیار نرم و شکننده است. به همین دلیل نمیتوان به تنهایی از نقره برای ساخت زیورآلات استفاده کرد. برای داشتن دوام و استحکام بیشتر نقره  وابسته به ترکیب با مس و برنج است

وجود فلزات دیگری همچون مس یا برنج را با نقره ترکیب کرده و آلیاژی زیبا و مقاوم را به وجود می‌آورند.

عیارهای معمول نقره

نقره عیار 925 در بیشتر زیورآلات به کار رفته است و تقریبا در همه مراکز معتبر دیده می‌شود. این عیار به نقره استرلینگ نیز معروف است. در زیورآلات نقره عیار 925 معمولا عدد 925 یا s925 حک شده است.عیارهای دیگری هم در ساخت جواهرات نقره به کار میرود از جمله نقره عیار 958 که به نقره انگلیسی مشهور است.

در ساخت ظروف و دکوری‌های نقره از آنجایی که استحکام بیشتری مورد نیاز است، معمولا از نقره با عیار 800 تا 925 استفاده میشود. همچنین در ساخت سکه‌های نقره نیز از عیار 800 تا 900 استفاده میشود. در گالری زرنگار برای ساخت پلاک های دست ساز از نقره 925 استفاده می شود.

[ux_image id=”12903″] [gap]

چرا نقره سیاه می شود؟

آیا نقره ای که خریده ام تقلبی است؟

راز سیاه شدن نقره

نقره خام عیار 999 دارد و در محیط و دمای منزل تیره نمیشود. اما میدانیم که نقره استفاده شده در ساخت بدلیجات عیار 925 دارد و با فلزات دیگری همچون مس و برنج با نقره ترکیب میشوند تا آلیاژ بدست آمده دوام و استحکام بیشتری داشته باشد.

فلزات استفاده شده در آلیاژ نقره با عوامل مختلفی واکنش نشان میدهند و موجب تیره شدن سطح زیورآلات میشوند. اکثر عوامل شیمیایی که در محیط وجود دارند و ما به صورت روزمره با آنها سر و کار داریم، میتوانند باعث تیره شدن نقره شوند.

نقره به دلیل وجود ماده شیمیایی تحت عنوان سولفید هیدروژن (گوگرد)، که معمولا در هوا وجود دارد، زنگ زده و سیاه می شود. زمانی که نقره در تماس مستقیم با این عنصر قرار بگیرد، یک واکنش شیمیایی رخ می دهد و لایه سیاه اکسید شده نقره بر سطح فلز ایجاد می شود. این فرایند در محیط هایی با نور و یا رطوبت زیاد تسریع می شود. از سویی دیگر، تماس مستقیم سطح فلز نقره با سایر محصولات شیمیایی، مانند لوازم آرایشی، اسپری مو، عطر، دئودورانت، لوسیون بدن، سفید کننده و شامپو های پاک کننده می تواند فرایند اکسید کردن این فلز را تسریع کند.

عامل دیگری که می تواند منجر به لک شدن سطح فلزات نقره شود، چربی های طبیعی موجود در سطح پوست هستند. شاید جالب باشد بدانید که میزان واکنش فلز نقره با چربی پوست و پاسخ آن، به نوع غذایی که مصرف می کنید، مانند داروها و مواد معدنی موجود در رژیم غذایی شما، بستگی دارد.

با توجه به مواردی که گفته شد، کدرشدن و تیرگی زیورآلات نقره به هیچ عنوان نشان دهنده اصل نبودن و بی کیفیتی نقره نیست. بلکه یک ویژگی ذاتی زیورآلات نقره است.

[ux_image id=”12902″]

بهترین راه نگه داری و استفاده از زیور آلات  نقره

 • زیورآلات نقره باید آخرین چیزی که میپوشید و اولین چیزی که در میاورید باشند. پس از اتمام آرایش، میکاپ و عطر زدن سراغ زیورآلات بروید. مواد شیمیایی موجود در عطر، ادکلن و لوازم آرایشی به شدت با نقره واکنش نشان میدهند.
 • هنگام ورزش کردن و به طور کلی هر فعالیتی که منجر به عرق کردن میشود، زیورآلات خود را در بیاورید. عرق بدن به خصوص در مواقعی که داروی خاصی مصرف میکنیم، باعث تیرگی سریع و بیشتر سطح نقره میشود.
 • در استخر و یا هنگام ظرف شستن جواهرات خود را در بیاورید چون کلر باعث تغییر رنگ و شل شدن نگین جواهرات می‌شود.
 • جواهرات خود را از ضربه، نور، گرمای خورشید و مواد شیمیایی دور نگه دارید.
 • هنگام حمام رفتن یا شست و شوی دست جواهرات خود را در بیاورید چون صابون باعث می‌شود لایه ای نازک روی آن‌ها ایجاد شود.
 • با زیورآلات خود آشپزی نکنید چون حرارت گاز و روغن به نگین جواهرات شما آسیب می‌زند.
 • بعد از آرایش و عطر زدن جواهرات خود را به تن کنید.
 • حتما رو از تابش مستقیم نور خورشید دور نگه دارین و در محیطی بذارین که خنک و خشک باشه، بهترم هست که از بقیه اکسسوری های استایلتون دور باشه تا خراش نخوره.
 • نقره نباید با سطوح چوبی در تماس باشه، چون چوب میتونه تیرگی و سیاه شدن نقره رو به شدت افزایش بده.
 • جواهرات نقره ای خود را در محفظه های درب بسته مخصوص و در فضایی تاریک نگهداری کنید. مطمئن شوید که هوا به داخل محفظه های نگهداری نفوذ نمی کند.
 • برای مراقبت از جواهرات قیمتی خود، با یک پارچه نمدی آنها پاک کنید زیرا حوله و پارچه به خاطر گرد و غباری که در خود دارند باعث خراش برداشتن جواهر آلات می‌شود. نقره‌های خود را در یک کیسه در بسته قرار دهید تا دیرتر کدر شوند اما برای مراقبت از جواهرات مروارید ، هیچ‌گاه مروارید را در کیسه پلاستیکی قرار ندهید
 • اگر به هنگام فعالیت های بدنی، مانند پیاده روی، ورزش کردن و یا کار در خانه زیاد عرق می کنید، بهتر است از پوشیدن جواهرات نقره ای خودداری کنید.

 

[gap] [row] [col span=”6″ span__sm=”12″] [ux_image id=”12900″ margin=”100px 0px -100px 0px”] [/col] [col span=”6″ span__sm=”12″]

راهکارهایی برای از بین بردن تیرگی زیور آلات نقره

 • تغییر رنگ ایجاد شده روی سطح نقره همیشگی نیست و با پولیش و تمیز کردن، میتوان جواهرات را به رنگ اولیه بازگرداندن.
 • بهترین و مطمئن‌ترین راه کمک گرفتن از متخصصان و نقره‌فروشان برای پولیش کردن حرفه‌ای نقره است.
 • از تمیز کننده های مخصوص نقره استفاده کنید. شما می توانید این تمیز کننده های مخصوص را در اکثر فروشگاه های مواد غذایی و جواهر فروشی ها پیدا کنید.
 • از پارچه های مخصوص برای پاک کردن زیورآلات خود استفاده کنید. شما می توانید پارچه های مخصوص جواهرات نقره را از جواهر فروشی ها تهیه کنید.
 • اما روش‌های ساده‌ای هم وجود دارد که خودتان نیز در منزل میتوانید رنگ نقره را به حالت اولیه بازگردانید.
 • میتوانید یک فویل درون یک ظرف قرار دهید. داخلش آب داغ، 1 یا 2 قاشق غذاخوری نمک و جوش شیرین اضافه کنید. زیورآلات را 5 دقیقه درون این محلول بگذارید. سپس با آّب شسته و با پارچه نرم خشک کنید.
 • اسپری کردن شیشه پاک کن روی یک پارچه نرم و تمیز کردن نقره به وسیله آن است.
 • استفاده از 1 یا 2 فنجان آب و 1 قاشق غذاخوری آبلیمو و قرار دادن جواهرات نقره به مدت یک شب درون آن، نقره را درخشان میکند.
 • همچنین می‌توان 1 دقیقه نقره را در محلولی از چند لیوان آب داغ و 1 قاشق غذاخوری پودر لباسشویی قرار داد.
 • استفاده از مسواک و خمیردندان نیز میتواند باعث درخشندگی دوباره نقره شود، اما در مواردی که زیورآلات شما سطح صافی دارند این روش باعث ایجاد خطوطی روی آن میشود.
 • استفاده از کرم جلا سنج
 • مقداری مایع ظرفشویی در آب بریزید و روی حرارت قرار دهید و طلاهای خود را درون آب قرار دهید و با مسواک بکشید و سپس با آب داغ بشویید و خشک کنید و با پارچه جیر جلا دهید
 • برای شستشو جواهرات میتوانید از الکل نیز استفاده کنید. طلا را در الکل 90 درجه بریزید و 2-3 ساعت بماند سپس برای مراقبت از جواهرات با پارچه پشمی خشک و براق کنید
 • اگر انگشتر نقره شما به هر دلیلی سیاه شده است، آن را داخل آب نمک غلیظ بیندازید و چند دقیقه روی فرش پرزدار محکم بکشید، مانند روز اول سفید می‌شود.
 • راه دیگر برای شستشو جواهرات این است که در ظرفی سرکه بریزید و نقره‌ها را درون ظرف قرار دهید و روی حرارت بگذارید تا به جوش آید، سپس آب بکشید و خشک کنید.
 • در نهایت نیز توجه کنید که انتخاب میان روش ها ارائه شده در این مقاله، منوط بر ساختار جواهرات نقره شما و حضور یا عدم حضور نگین های قیمتی در طراحی آن ها است. به عنوان مثال، استفاده از سرکه می تواند به سنگ ها و کریستال های متخلخل آسیب برساند و یا جوش شیرین، خطوط ریز و کوچکی را در سطح آن ها ایجاد کند. کمک گرفتن از یک متخصص در چنین زمانی به منظور پاک کردن لکه بعد از سیاه شدن نقره می تواند ایده بسیار مناسبی باشد.

[/col] [/row]

چگونه گردنبند اسم بسازیم؟ بخش دوم

Posted on مهر 11ام, 1400

[section label=”Hero” padding=”60px”] [row style=”large”] [col span__sm=”12″ padding=”0px 120px 0px 0px” padding__sm=”0px 0px 0px 0″] [ux_text font_size=”4″ font_size__sm=”2.5″ font_size__md=”3.5″ line_height=”1″]

چگونه گردنبند اسم بسازیم؟

[/ux_text] [/col] [col span=”10″ span__sm=”12″ align=”right”] [ux_text font_size=”1.5″ font_size__sm=”1.25″ text_align=”left”]

 

یکی از زیورآلاتی که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است، گردنبند اسم و یا دستبند آن است که از جنس طلا، نقره و … ساخته می‌شوند. یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این نوع گردنبند‌ها یکتایی، با ارزش بودن و البته منحصر به فرد بودن آن‌ها است. اما قبل از خرید و سفارش این نوع گردنبند ها باید با نکات و قوانینی به خصوصی آشنا بود. در ادامه این مقاله به بررسی این موارد می‌پردازیم.

[/ux_text] [gap height__sm=”0px”] [/col] [col span__sm=”12″ bg_radius=”100″] [ux_image_box img=”12102″ image_height=”500px”] [row_inner width=”full-width”] [col_inner span=”8″ span__sm=”12″ span__md=”11″ padding=”45px 45px 45px 45px” padding__sm=”25px 25px 0 25px” margin=”-146px 0px 0px 20px” align=”left” bg_color=”rgb(255,255,255)” bg_radius=”17″] [ux_text font_size=”2.25″]

سفارش گردنبند اسم فارسی یا انگلیسی

 

[/ux_text] [gap height=”20px”] [ux_text font_size=”1.25″]

زمانی که فکر خرید گردنبند اسم به ذهنتان خطور می‌کند، اولین سوالی که در این راستا وجود دارد این است که برای انتخاب پلاک اسم سراغ حروف انگلیسی برویم یا فارسی؟ باید دانست که در حالت کلی گردنبند با اسم انگلیسی از جذابیت و نمایی ویژه و شیک برخوردار است و معمولا این نوع پلاک‌ها مورد پسند افراد بیشتری هستند.

گردنبند‌هایی با پلاک انگلیسی علاوه بر شیک بودن با سلایق عموم همخوانی داشته و می‌توانند گزینه مناسبی برای هدیه دادن و سورپرایز کردن دوستان و نزدیکان باشند. البته گردنبند‌هایی با پلاک فارسی هم در طی چندین سال گذشته در بین مردم محبوبیت خاصی کسب کرده‌اند و در صورتی که طراحی زیبایی داشته باشند، می‌توانند انتخاب بسیاری از افراد باشند.

این گردنبندها به اوج شهرت خود رسیدند که برند‌ها و موسسه‌های ایرانی اقدام به تولید منسوجات زیورآلاتی با حروف فارسی کردند و در این زمینه ابتکارات ویژه و جالبی را به ارمغان آوردند. گردنبد با پلاک فارسی همواره یک کار خاص و عام پسند بوده و استفاده از این نوع گردنبند‌ها نه تنها برای بانوان بلکه برای آقایان هم بسیار مناسب و شیک است.

 

[/ux_text] [gap height=”20px”] [/col_inner] [/row_inner] [/ux_image_box] [/col] [/row] [/section] [section label=”Banner Block” padding=”0px”] [row h_align=”right”] [col span=”6″ span__sm=”12″ span__md=”12″ padding=”0px 45px 0px 45px” padding__sm=”0px 0px 0px 0″ animate=”fadeInRight”] [ux_text font_size=”2.25″ font_size__md=”2″ line_height=”1.25″]

انواع گردنبند با پلاک اسم

 

[/ux_text] [/col] [col span__sm=”12″ padding=”20px 45px 20px 45px” align=”right” bg_color=”rgb(0,0,0)” bg_radius=”30″] [row_inner style=”collapse” width=”custom” custom_width=”1300px”] [col_inner span=”6″ span__sm=”12″ span__md=”12″ padding__sm=”30px 0px 0px 0px” margin=”-380px 0px 30px 0px” margin__sm=”0px 0px 0px 0px” margin__md=”45px 0px 0px 0px”] [ux_banner height=”700px” height__sm=”350px” height__md=”500px” bg=”11537″ bg_color=”rgb(255, 255, 255)” bg_pos=”52% 51%”] [/ux_banner] [/col_inner] [col_inner span=”6″ span__sm=”12″ span__md=”12″ padding=”85px 45px 0px 45px” padding__sm=”40px 0px 30px 0px” padding__md=”85px 45px 20px 45px” color=”light”]

توانایی ساخت گردنبند پلاک اسم طلا، نقره، استیل و چوب مهارت بسیار جالب و خارق العاده‌ای برای متخصصین این کار به شمار می‌رود. برای افرادی که از پرداخت هزینه‌های بالای زیورآلات طلا معذور هستند استفاده از آلیاژ استیل و نقره بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. البته خریداران عزیز می‌توانند طراحی گردنبند خود را به صورت سلیقه‌ای و دلخواه انتخاب کرده و آن را سفارش دهند.

در این میان زنجیر‌هایی برای آویز نمودن پلاک استفاده می‌شود که جنس و طول آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بسته به جنس زنجیر می‌تواند رنج قیمت گردنبند را افزایش یا کاهش دهد. در ادامه مطلب به صورت مختصر و مفید به ذکر ویژگی‌های گردنبند اسم نقره، طلا و استیل پرداخته شده است تا شما عزیزان با فواید و ویژگی‌های این دو نوع محصول آشنا شوید.

[gap height=”58px” height__sm=”60px” height__md=”90px”] [/col_inner] [/row_inner] [/col] [/row] [/section] [section label=”Info Blocks” padding=”60px”] [gap height=”60px” height__sm=”0px”] [row style=”large” width=”custom” v_align=”equal”] [col span=”6″ span__sm=”12″ span__md=”12″ padding=”0px 0px 0px 0px” padding__sm=”0px 15px 0px 15px” padding__md=”0px 30px 0px 30px” animate=”fadeInLeft”] [ux_text font_size=”2.25″]

گردنبند اسم طلا

 

[/ux_text] [gap height=”20px”] [ux_text font_size=”1.25″]

گردنبند طلا بدون شک زیباترین نوع گردنبند اسم است و زیبایی و درخشندگی آن بسیار چشم نواز است. این گردنبندها با توجه به وزنی که دارند قیمت‌های متفاوتی خواهند داشت. تعیین وزن و اندازه گردنبند طلا توسط خریدار تعیین می‌شود.

 

[/ux_text] [gap height=”20px”] [/col] [col span=”6″ span__sm=”12″ span__md=”12″ force_first=”medium”] [row_inner] [col_inner span__sm=”12″ padding=”80px 80px 80px 80px” padding__sm=”40px 40px 25px 40px” align=”center” bg_color=”rgb(246, 246, 246)” bg_radius=”60″ animate=”fadeInUp”] [ux_banner height=”500px” height__sm=”400px” bg=”12053″ bg_color=”rgb(255,255,255)”] [/ux_banner] [/col_inner] [/row_inner] [/col] [/row] [gap height=”60px”] [row style=”large” width=”custom” v_align=”equal”] [col span=”6″ span__sm=”12″ span__md=”12″ force_first=”medium”] [row_inner] [col_inner span__sm=”12″ padding=”80px 80px 80px 80px” padding__sm=”40px 40px 25px 40px” align=”center” bg_color=”rgb(246, 246, 246)” bg_radius=”60″ animate=”fadeInUp”] [ux_banner height=”500px” height__sm=”400px” bg=”11655″ bg_color=”rgb(255,255,255)” bg_pos=”54% 23%”] [/ux_banner] [/col_inner] [/row_inner] [/col] [col span=”6″ span__sm=”12″ span__md=”12″ padding=”0px 0px 0px 0px” padding__sm=”0px 15px 0px 15px” padding__md=”0px 30px 0px 30px” animate=”fadeInLeft”] [ux_text font_size=”2.25″]

گردنبند اسم استیل

 

[/ux_text] [gap height=”20px”] [ux_text font_size=”1.25″]

گردنبند‌هایی از جنس استیل که به استیل ضد خش نیز معروف هستند، در دو رنگ نقره‌ای و طلایی در بسیاری از فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند. اگر نوع طلایی این نوع گردنبند‌ها با روکش آب طلای 18 عیار ساخته شوند می‌تواند مرغوبیت عالی را از خود به نمایش بگذارد و مانند یک گردنبند طلا درخشش زیبایی داشته باشد.

روکش آب طلای 18 عیار باعث همرنگ شدن گردنبند‌های اسم با نمونه طلای آن می‌شود، بدین ترتیب می‌توان این نوع گردنبند‌ها را به عنوان گردنبند اسم استیل درجه یک شناخت. این نوع گردنبند به علت ویژگی‌های بارزی همچون ثبات رنگ بسیار بالا، عدم استفاده از نیکل و سرب در آن، سازگاری با پوست‌های حساس مورد توجه ویژه ای قرار می‌گیرند. 

 

[/ux_text] [gap height=”20px”] [button text=”Read More” color=”secondary” padding=”2px 35px 2px 35px” radius=”30″] [/col] [/row] [/section] [row] [col span=”4″ span__sm=”12″] [/col] [col span=”4″ span__sm=”12″]

 

گردنبند اسم با پلاک نقره

 

[/col] [col span=”4″ span__sm=”12″] [/col] [/row] [row] [col span=”8″ span__sm=”12″]

این نوع گردنبند اسم از نقره عیار 925 ساخته می‌شود و وزن تقریبی آن بین 4 تا 5 گرم است. آبکاری رادیوم که در این نوع گردنبندها به کار می‌رود، باعث مرغوبیت بیشتر آن‌ها می‌شود و دوام و ماندگاری گردنبند‌های اسم نقره را افزایش می دهد. نکته بسیار مهم در مورد مقاومت و کیفیت گردنبند اسم نقره همان روکش رادیوم است که باعث می‌شود تا گردنبند‌های نقره با انواع پوست ها به خصوص پوست‌های حساس سازگاری بالایی داشته باشند و همچنین از سوی دیگر به عنوان یک عامل برای جلوگیری از حساسیت‌های پوستی عمل کنند.

 

[/col] [col span=”4″ span__sm=”12″] [/col] [/row] [row] [col span=”4″ span__sm=”12″]

استاندارد طول زنجیر گردنبند اسم برای بانوان

 

[/col] [col span=”4″ span__sm=”12″] [/col] [col span=”4″ span__sm=”12″] [/col] [/row] [row] [col span=”4″ span__sm=”12″] [/col] [col span=”8″ span__sm=”12″]

همان‌گونه که در مطالب بالا ذکر شد طول گردنبند هم مهم است. چندین سایز استاندارد گردنبند در بازار وجود دارد که برخی از رایج‌ترین آن‌ها عبارتند از یقه‌ای، چوکر، پرنس، اپرا، نمایشی و طنابی.

پنج سایز استاندارد گردنبند برای بانوان وجود دارد. در اکثر خانم‌ها هر یک از این اندازه‌ها در یک قسمت خاصی از بدن قرار می‌گیرد. برخی از مهم‌ترین انواع گوناگون سایز گردنبندها عبارتند از:

 • سایز استاندارد گردنبند چوکر: 40 سانتی متر
 • سایز استاندارد پرنسس: 45 سانتی متر (این گردنبند در سایز‌های 43 تا 48 در بازار موجود است و این گردنبند معمولا روی استخوان ترقوه قرار می‌گیرد.)
 • سایز استاندارد نمایشی: 50 سانتی متر (این نوع گردنبند کمی پایین‌تر از استخوان ترقوه گردن قرار می‌گیرد.)

 

[/col] [/row] [row] [col span=”4″ span__sm=”12″]

گردنبند‌ با پلاک اسم ترکیبی (دو اسمی)

 

[/col] [col span=”4″ span__sm=”12″] [/col] [col span=”4″ span__sm=”12″] [/col] [/row] [row] [col span__sm=”12″]

یکی دیگر از زیباترین انواع گردنبند اسم، گردنبند با پلاک دو اسمی است؛ پلاک‌هایی با دو اسم ترکیبی که با در هم تنیده شده و با طرح‌هایی زیبا گزینه بسیار مناسبی برای هدیه به همسر یا کسی که دوستش دارید به شمار می‌روند. این نوع گردنبند‌ها می توانند دارای پلاک هایی با نوشته فارسی یا انگلیسی نیز باشند که این مورد هم توسط خریدار انتخاب می‌شود.

نمونه‌ای از گردنبند دو اسمی با طراحی فوق‌العاده خاص و زیبا

ابعاد و وزن استاندارد و مناسب برای گردنبند‌ اسم

یک گردنبند اسم استاندارد بسته به زنانه و یا مردانه بودن و طرح طولی و عرضی، اغلب دارای اندازه‌ای در حدود 3 تا 6 سانتی متر است، اما نکته مهم دیگر در رعایت استاندارد در انواع گردنبند اسم، وزن آن است. بسیاری از فروشندگان گردنبند اسم با توجه به بستن مالیات آن ها بر طلای خام و سود بیشتر به خریدار می گویند که امکان ساخت پلاک اسم زیر 3 گرم وجود ندارد، در حالی که حتی با یک گرم طلا هم امکان ساخت پلاک استاندارد و زیبا با استحکام مناسب نیز وجود دارد.

گالری زرنگار انتخابی مطمئن و آسوده

برای انتخاب و سفارش گردنبند اسم با طرح‌های جذاب و گوناگون، گالری زرنگار بهترین انتخاب برای شما به شمار می‌رود. این گالری با بیش از 5 سال سابقه درخشان در زمینه تولید انواع طلای سفارشی حاوی پلاک و گردنبند اسم، دستبند اسم طلا، گوشواره و …خود را به برندی متمایز و خاص در بازار تبدیل کرده‌است.

مراحل ثبت سفارش در گالری زرنگار بسیار ساده و راحت است و برای خرید‌های غیر حضوری امکان تحویل و تسویه در محل فروشگاه نیز وجود دارد.

[/col] [/row] [section label=”Brands”] [row] [/row] [/section]

چگونه گردنبند نقره را تمیز کنیم

Posted on تیر 23ام, 1400

[ux_image id=”11655″ image_size=”large” height=”56.25%” margin=”0px 1px 0px 0px” lightbox=”true” lightbox_image_size=”large” image_hover=”zoom”] [section padding=”20px”] [gap height=”50px”] [row h_align=”center”] [col span=”4″ span__sm=”10″ padding=”0px 40px 0px 0px”]

نقره و کاربردهای مصرفی آن

[/col] [col span=”8″ span__sm=”10″]

در زندگی روزمره خود ممکن است با زیورآلات، ظرف­ها و اشیا ساخته شده از نقره بسیاری رو به رو شوید. زیورآلاتی همچون حلقه و انگشتر، گردنبند و دستبند و ظروف تزیینی مثل گلدان یا سینی که همه و همه از فلز ارزشمندی به نام نقره ساخته­ شده اند.

اما نقره چیست؟ نقره دراصل فلزی است نرم که به براقی و انعطاف مشهور است. به سبب انعطافی که دارد به صورت خالص قابل استفاده در زیورآلات و ظروف نیست وعموما با طلا یا مس ترکیب می­شود. نقره به شدت فلز ارزشمندی است که همین ارزشمندی سبب می­شود دراستفاده و نگهداری آن احتیاط لازم به عمل براید.

[/col] [/row] [row h_align=”center”] [col span=”4″ span__sm=”10″ padding=”0px 40px 0px 0px”]

گردبند نقره با ارزش اما سیاه!

 

[/col] [col span=”8″ span__sm=”10″]

نقره همان مقدار که براق و نسبتا سفید است می­تواند در مدت زمان اندکی تبدیل به فلزی کدر، سیاه و لکه­دار شود.

فرض کنید با اولین حقوق خود گردنبند نقره با ارزش و زیبایی خریده­اید یا از طرف عزیزی این گردنبند نقره را هدیه گرفته­اید و دوست دارید هرروز از آن استفاده کنید. با همان درخشش روز اول! متاسفانه باید بگوییم که این خواسته شما شدنی نیست. پس از مدتی گردنبد شما بی­شک لکه­دار خواهد شد و رنگ آن به سمت کدری و تیرگی خواهد رفت.

در اینجا بهتر است از یک متخصص مثل فروشگاه ها و گالری­های فروش زیورآلات مثل گالری زرنگار و ده ها گالری دیگر کمک بگیرید تا تمهیدات لازم انجام شود و گردنبند عزیز شما نجات پیدا کند. 

اما قبل از آن ما هم مانند متخصصین دیگر معتقد به پیشگیری قبل از درمان هستیم. نکاتی وجود دارد که باید در هنگام استفاده از نقره بدانید تا از لکه­دار شدن و سیاهی گردنبند و دیگر زیورآلات نقره شما جلوگیری شود.

[/col] [/row] [/section] [section padding=”60px”] [row h_align=”center”] [col span=”7″ span__sm=”9″ align=”center”] [gap height=”25px”]

پیشگیری بهتر از درمان

[/col] [/row] [row h_align=”center”] [col span=”4″ span__sm=”9″ align=”center”] [featured_box img=”10952″ pos=”center” icon_border=”2″ icon_color=”rgb(243, 193, 57)”]

نگه داری در جعبه

تا حد امکان از برخورد گردبند نقره خود با هوای آزاد جلوگیری کنید. اکسیژن مهم­ترین عامل کدرشدن و لکه­ دار شدن نقره است. گردنبند خود را برای زمانی که استفاده نمی­کنید در جعبه­ های مخصوص زیورآلات قرار دهید تا از برخورد هوا و نقره جلوگیری شود.

[/featured_box] [/col] [col span=”4″ span__sm=”9″ align=”center”] [featured_box img=”6527″ pos=”center” icon_border=”2″ icon_color=”rgb(243, 193, 57)”]

خشک نگه داشتن گردنبند نقره

گردنبند نقره خود را خشک نگه دارید. دومین عامل رطوبت است. رطوبت دشمن نقره است. هنگام استحمام یا شست و شو گردنبند را در بیاورید و اصلا با زیورآلات نقره خود استخر نروید. چون علاوه بر رطوبت با آب، کلر موجود در اب استخر و حتی مواد شیمایی موجود در لوازم ارایشی بهداشتی و عطر و ادکلن ها می­تواند زمینه­ساز تیرگی نقره شما شود. تعریق بدن شما نیز می‌تواند به زیورآلات شما آسیب بزند.

[/featured_box] [/col] [col span=”4″ span__sm=”9″ align=”center”] [featured_box img=”10949″ pos=”center” icon_border=”2″ icon_color=”rgb(243, 193, 57)”]

آخرین مرحله آماده شدن

 • زیورآلات نقره آخرین مرحله از آماده شدن شماست و هنگام بازگشتن به منزل، قبل از لباسهایتان ابتدا زیورآلات خود را در بیاورید.

[/featured_box] [/col] [/row]

بنابرین برای براق ماندن و لکه­ دار نشدن گردنبد نقره خود، آن را از هوای آزاد، رطوبت، کلر و مواد شیمایی دور نگه دارید.

[/section] [ux_banner height=”300px” height__sm=”225px” bg=”11391″ bg_color=”rgb(32, 41, 56)” bg_overlay=”rgba(32, 41, 56, 0.89)” bg_pos=”28% 40%”] [text_box width__sm=”79″ position_x=”50″ position_y=”50″] [gap height=”10px”]

فروشگاه گالری زرنگار

 پلاک های اسم سه بعدی طلا و نقره

[button text=”ورود به فروشگاه” color=”secondary” size=”small” radius=”99″] [/text_box] [/ux_banner] [section label=”Steps” padding=”60px”] [row style=”large” class=”steps-simple-headline”] [col span=”4″ span__sm=”12″ span__md=”4″]

تمیزکردن گردنبند نقره بعد از لکه ­دار شدن

ممکن است بعد از تمام مراقبت­هایی که گفته شد باز هم گردنبند شما لکه­ دار شود و پیشگیری­های لازم افاقه نکند. برای تمیز کردن این لکه­ ها و سیاهی­ ها ترفندهای متنوعی وجود دارد. برخی از این ترفند­ها خانگی، ساده وسریع هستند و برخی با کمک متخصصین باید انجام گیرد.

[/col] [col span=”1″ span__sm=”12″ visibility=”hide-for-medium”] [gap] [/col] [col span=”7″ span__sm=”12″ span__md=”8″] [row_inner label=”Step 1″ style=”collapse”] [col_inner span=”1″ span__sm=”2″]

01

[/col_inner] [col_inner span=”11″ span__sm=”10″]

استفاده از جوش شیرین: جوش شیرین محبوب همه­ی کسانی است که ظرف یا زیورآلات نقره دارند. این روش بسیار کاربردی وسریع است و نیاز به مواد خاصی هم ندارد. برای استفاده از جوش شیرین گردنبد خود را در سطحی صاف(ترجیحا آلومینیومی) قرار داده و جوش شیرین را با مقداری آب گرم ترکیب کنید و به آرامی روی گردنبند خود بکشید. فراموش نکنید که حتما بعد از چند دقیقه گردنبند را خشک کنید. این روش یکی از بهترین روش­های تمیز کردن گردنبند نقره است که هزینه­ای هم برای شما در پی نخواهد داشت.

[/col_inner] [/row_inner] [divider width=”100%” height=”1px” margin=”10px”] [row_inner label=”Step 2″ style=”collapse”] [col_inner span=”1″ span__sm=”2″]

02

[/col_inner] [col_inner span=”11″ span__sm=”10″]

استفاده از موادشوینده و آب: درست است که مواد شوینده قاتلی برای نقره به حساب می آیند. اما یکی از روش­ های تمیزکردن گردنبند نقره همین مواد شوینده هستند و البته باید توجه داشت که از مواد شوینده بسیار ملایم مثل شامپو بچه یا صابون­های گیاهی باید استفاده کرد. صابون یا مایع شوینده ملایم را با آب ترکیب کرده و با مسواکی نرم روی نقره بکشید و بعد بلافاصله خشک کنید. نتیجه شگفت­انگیز خواهد بود.

[/col_inner] [/row_inner] [divider width=”100%” height=”1px” margin=”10px”] [row_inner label=”Step 3″ style=”collapse” v_align=”middle”] [col_inner span=”1″ span__sm=”2″]

03

[/col_inner] [col_inner span=”11″ span__sm=”10″]

استفاده از جلاسنج: جلاسنج یکی از مواد ساخته شده مخصوص همین کار است. جلاسنج را می­توانید از تمام مغازه­ های مربوطه تهیه کنید و البته هزینه­ ی بالایی هم نخواهد داشت و تا مدتی طولانی قادر به استفاده از آن خواهید بود. مقدار کمی از جلاسنج را روی دستمالی نرم آغشته کرده و به گردنبند خود بمالید و بعد با دستمالی دیگر کاملا خشک کنید.

[/col_inner] [/row_inner] [/col] [/row] [/section] [section padding=”50px”] [gap] [row style=”small” width=”full-width”] [col span=”4″ span__sm=”12″] [ux_banner height=”220px” bg=”11580″ bg_overlay=”rgba(0,0,0,.5)” bg_pos=”15% 40%”] [/ux_banner] [/col] [col span=”4″ span__sm=”12″] [ux_banner height=”220px” bg=”11597″ bg_overlay=”rgba(0,0,0,.5)”] [/ux_banner] [/col] [col span=”4″ span__sm=”12″] [ux_banner height=”220px” bg=”11614″ bg_overlay=”rgba(0,0,0,.5)”] [/ux_banner] [/col] [/row] [gap] [row h_align=”center”] [col span=”7″ span__sm=”12″]

روش‌های خانگی دیگری مانند سس گوجه، آرد و نشاسته ذرت، آبلیمو و شیر خشک و خمیر دندان نیز می‌توانند در تمیز کردن زیورآلات نقره شما تاثیر گذار باشند.

*این نکته را در نظر داشته باشید که برای تمیز کردن زیورآلات نقره خود از پارچه و دستکش پلاستیکی استفاده نکنید زیرا ممکن است سبب اکسید شدن گردنبند نقره و زیوالات شما شود.

بعضی از روش­های دیگر برای تمیزکردن گردبند نقره تخصصی­تر میشنود. بسته به ارزش زیورآلات یا ظروف نقره ­تان و مقدار لک ه­ای که برجای مانده می­توانید استفاده از تمیز کننده های مخصوص نقره و آبکاری را نیز جزو انتخاب هایتان قرار دهید.

[/col] [/row] [/section] [ux_banner height=”350px” bg=”11393″ bg_overlay=”rgba(0,0,0,.5)” bg_pos=”48% 50%”] [/ux_banner] [section] [gap height=”40px”] [row h_align=”center”] [col span=”4″ span__sm=”10″]

آبکاری زیورالات نقره

[/col] [col span=”8″ span__sm=”10″]

 

از آنجایی که گردنبند نقره شما بعد از مدتی با تمام مراقبت­های انجام شده، لکه­دار یا سیاه می­شود، آبکاری یکی از روش­های مناسبی است که دوباره همان گردنبد براق و درخشان سابق را داشته باشید.

اما آبکاری، به خصوص آبکاری نقره به چه معناست؟

آبکاری در اصل نوعی روکش کشیدن روی نقره است. روکش یا لایه­ای به ضخامت­های مختلف و استاندارد که روی نقره قرار گرفته و مانع اکسید شدن و در نهایت لکه­دار شدن نقره شما می­شود.

در آبکاری چندین نوع رنگ وجود دارد. آبکاری با توناژ طلایی یا زرد، آبکاری با توناژ سفید یا نقره­ای و در چندسال اخیر رنگی محبوب به نام رزگلد که در آبکاری­ها به شدت به کار برده می­شود.

این لایه ی آبکاری شده می­تواند از جنس طلا و رودیوم باشد و طلا می­تواند به رنگ زرد باشد یا سفید. بنابراین اگر نقره شما نیاز به آبکاری داشته باشد  می­توان با لایه­ای طلا یا رودیوم این کار را انجام داد که هم به درخشش زیورآلات شما اضافه کند و هم برابر اکسید شدن مقاومت بیشتری نشان دهند. قابل توجه است که استفاده از رنگ نقره­ای یا همان سفید در آبکاری نسبت به رنگ طلایی مقاومت بیشتری دارد.

در اینجا هدف شما از آبکاری بسیار حائز اهمیت است. اگر بنا بر دوام زیورآلات نقره باشد بهتر است از آبکاری­هایی با یک لایه نانو و پلاستیکی استفاده شود. اما اگر درخشش گردنبند یا دستنبند نقره، در اولویت قرار دارد همان روکش طلا یا رودیوم مناسب­ترین نوع آبکاری است.

 

[/col] [/row] [/section] [ux_banner height=”100%” bg=”11480″ bg_overlay=”rgba(0, 0, 0, 0.69)” bg_pos=”0% 28%”] [text_box width=”51″ position_x=”50″ position_y=”50″]

سخن آخر

 

[divider align=”center” margin=”0.3em”]

سخن آخر انکه، گردنبند نقره شما می­تواند جزیی از خاطرات روزهای خوب و شاد زندگی شما باشد، که با عشق به شما هدیه داده شده است. دیدن درخشندگی همیشگی این زیورآلات، تداعی کننده روزهای خوبی برای شماست و ما خاطرات خوب شما را ارج مینهیم. امید است که با استفاده از این مطلب، نگهدار یادگاری­های خوب روزهای زندگیتان باشید.

 

[gap height=”20px”] [button text=”ورود به صفحه اصلی سایت زرنگار” style=”shade” size=”larger” radius=”10″ depth=”4″ depth_hover=”5″] [/text_box] [/ux_banner]

آموزش تمیز کردن زیورآلات

Posted on دی 15ام, 1399

آموزش تمیز کردن بدلیجات

 زیورآلات می‌تواند زیبا باشند حتی اگر از طلا و نقره و برنج یا استیل و سنگ قیمتی
ساخته نشود .
شما می‌توانید زیورآلات خود را برای آبکاری و یا تمیز کاری به افراد متخصص
بسپارید و نگرانی بابت درست کردن کار نداشته باشید .
ولی ما قصد داریم در این مطلب به شما روشهای آسان برای تمیز کردن زیورآلات
و بدلیجات ( گردنبند ، دستبند ، انگشتر ، گوشواره ) خود انجام دهید .
تمیز کردن زیورآلات بسیار مشکل و سخت نیست هر قطعه بدلیجات را به طور
کلی دائما استفاده می‌کنید را که هر چند وقت یکبار که درخشانی اش
را از دست می‌دهد را تمیز کنید .
بدلیجات از جنس طلا و نقره نیستند و معمولا با سنگ های گرانبها تزئین نمی‌شوند.
اگر زیورآلات نقره شما به مرور ممکن است دچار تغییر رنگ بشوند نمی‌توانید با
روشهایی که بدلیجات رو تمیز می‌کنید آنها رو تمیز کنید .
نکته 1 : بعضی بدلیجات از روکش های  خیلی قوی مانند رودیوم استفاده شده است
و برای تمیز کردن این گونه زیورآلات که معمولا قیمت نسبتا بالاتری نسبت به
بدلیجات دارند ، پیشنهاد می‌شود که با روش های سفید کردن نقره استفاده شود .
نکته 2 : بدلیجات را بررسی کنید اگر بدلیجات شما داری سنگ و یا کریستال نباشد
می‍توانید با مقداری آب و یا مواد شوینده آن را به آرامی بشویید اما اگر نگین دار باشد
باید مراقب باشید که شستشوی اضافی باعث از بین رفتن چسب بشود و بعد از
مدتی سنگ رو کار شما بیفتد.
نکته 3 : به وسیله مسواک یا برس کوچک که معمولا در همه ی خانه‌ها یافت
می‌شود که می‌توانید با استفاده از مسواک رسوبات بدلیجات خود را پاکسازی کنید . 
برای اینکار کافی است که بدلیجات خود را زیر آب ولرم بگیرید و با مسواکم به آرامی
بر روی بدلیجات خود بکشید تا زنگ زدگی و کثیفی ها از روی کار شما پاک شود و
حدالمکان از مسواک تمیز استفاده شود بعد از شستن کار بدلیجات خود را خشک
کرده و استفاده کنید .

 

خواص درمانی فلزات

Posted on دی 11ام, 1399

خواص درمانی فلزات

خواص درمانی فلزات و زیور آلات برنج برای بدن

برنج از آلیاژ مس و روی به وجود آمده پس کسانی که دنبال خواص فلز مس هستند و از خواص مس

بهره ببرند ، زیور آلات برنجی دارای طرح های خاص هستند که باعث نرمی و انعطاف پذیری بالای

فلز مس می‌باشد . 

در ساخت بدلیجات دستبند و انگشتر و انواع سرویس ها از این فلز استفاده می‌شود .

بدلیجات برنجی سازگاری بالایی با متابولیسم بدن دارد و سازگاری بسیار خوبی با سلامتی بدن دارد.

بدلیجات برنجی سبب جذب مواد معدنی در بدن و بهبود شرایط جسمانی شده است .

خواص درمانی فلزات: 

ضد روماتیسم ، ضد درد در مفاصل ، برطرف کننده خستگی ، تسکین دهنده درد ، آرامش بخش ،

ضد استرس ، مناسب برای افراد زود رنج .

فواید فلزات :

اکسید شدن گلوکز و در نتیجه آزاد شدن انرژی در بدن کمک می‌کند و همچنین به جذب آهن

کمک می‌کند . 

با اضافه کردن اکسیژن به بافتهای بدن باعث جلوگیری از حمله مغزی می‌شود .

به غده تیروئید برای ترشح هورمونها در بدن کمک می‌کند .

آنزیم ضروری در بدن برای سنتز هورمون یاری می‌کند .

مس در بدن با سطح استروژن در ارتباط هست و مس میزان آدرنالین را افزایش می‌دهد .

مس چربی را در بدن کاهش می‌دهد و برای کم خونی مفید است و دارویی مفید

برای کبد و طحال است و برای مشکلات مربوط به فشار خون و سکته مغزی موثر است .

http://zar-negar.com   

https://www.instagram.com/galeryzarnegar/ 

تمیز کردن بدلیجات

Posted on دی 11ام, 1399

روشهای تمیز کردن بدلیجات به روشهای خانگی و ساده

روش اول : با استفاده از شامپو بچه می‌توانید بدلیجات را در خانه تمیز کرد .شامپوی بچه به خاطر کم بودن

خاصیت اسیدی که دارد گزینه مناسبی برای تمیز کردن بدلیجات در خانه است . روش استفاده

چند قطره شامپو بچه را درون آب ولرم ریخته و حل می‌کنید و با استفاده از مسواک تمیز بدلیجات

را تمیز می‌کند و بلافاصله با آببدلیجات را بشویید و با دستمال نرم بدلیجات را خشک می‌کنید.

روش دوم : از محلول آب و سرکه سفید استفاده کنید باری تمیز کردن بدلیجات خود روش استفاده بدلیجات

خود را درون محلول آب و سرکه سفید قرار دهید و با استفاده از یک مسواک قسمتهای مختلف

بدلیجات خود را بسابید و بعد از طی کردن مراحل بدلیجات خود را با دستمال نرم خشک کنید .

تمیز کردن بدلیجات با آب و سرکه باعث سفیدی و درخشندگی بدلیجات می‌شود .

روش سوم : ماده دیگری که می‌توان بدلیجات خود را تمیز کرد استفاده از روغن زیتون است که یاعث تمیزی و

درخشندگی زیور آلات شما می‌شود .

از محلول آب و تاید یا صابون برای تمیز کردن استفاده کنید که علاوه بر تمیز شدن خوش عطر شدن

بدلیجات شما می ‌شود و به خاطر داشته باشید که بدلیجات خود را در آب زیاد نگه ندارید .

روش چهارم : همچنین می‌توانید مقداری نمک ، جوش شیرین یا مایع ظرفشویی درون یه ظرف ریخته و زیور

آلات خود را به مدت 5 الی 10 دقیقه درون محلول بخوابانید وبا مسواک آنها را تمیز کنید و

با آب بشویید و با یه دستمال خشک کنید .

چگونه گردنبند اسم بسازیم

Posted on آذر 24ام, 1398

ساخت گردنبند اسم طلا

سلام

به وب سایت گالری زرنگار خوش آمدید

یکی از سوالاتی که زیاد از ما پرسیده میشه اینه که

چگونه گردنبند اسم بسازیم

خوب برای این کار اول از همه باید یک طرح از نام مورد نظر داشته باشیم. اگر خودتان خطاطی می کنید یا با نرم افزار های طراحی آشنایی دارید می توانید طراحی اسم مورد نظر را خودتان انجام بدهید.

 

نکته خیلی مهم این است که از ابتدا باید تصمیم بگیرید گردنبند اسمی که می خواهید بسازید قرار است سه بعدی(برجسته) باشد یا تخت(فلت).

 

گردنبند اسم فلت یا مسطح

ساخته شده با دستگاه

 

ساخت گردنبند اسم طلا سه بعدی

دست ساز

 

برای ساخت گردنبند اسم طلا مرحله بعدی انتخاب جنس آن است که می تواند استیل،نقره،برنج و یا طلا باشد.

البته ما انتخاب طلا را به شما توصیه نمی کنیم. چراکه در طی مراحل ساخت و آماده سازی بخشی از ماده اولیه شما که ارزش ریالی بالایی هم دارد از بین خواهد رفت. برش و پرداخت مراحلی است که حدود 1 تا 2 گرم از وزن نهایی کار کم خواهد کرد.

 

در گالری زرنگار محاسبه قیمت نهایی پلاک طلا ساخته شده با طلا پس از آماده شدن آن صورت می گیرد و شما بابت همان مقدار طلایی که خریداری میکنید پول پرداخت خواهید کرد و این از نظر اقتصادی به صرف شماست. البته بجز محاسبه وزن طلا ، مزد ساخت و سود متعارف طلا فروشی هم بر روی قیمت نهایی اضافه خواهد شد. پس اگر قصد دارید گردنبند اسم طلا داشته باشید و دوست دارید که گردنبند شما سه بعدی باشد، از این لینک سفارش خود را ثبت کنید و یا با استفاده از آیکون واتس آپ موجود در سایت با مجموعه زرنگار در ارتباط باشید

 

برگردیم به مراحل ساخت گردنبند اسم طلا، پس از انتخاب جنس گردنبند و خرید ماده اولیه، طرح آماده شده را روی کاغذ سفید پرینت گرفته و برای اره کاری روی ورق (طلا) می چسبانیم.

در زمان اره کاری باید مراقب باشید که دست خود را طوری بگیرید که تیغ اره در زاویه کاملا قائم با ورق قرار گرفته باشد.

ادامه دارد

دسته‌ها

بایگانی‌ها